W dniach od 18 września do 30 listopada 2023 r. trwał konkurs plastyczny "Pół żartem, pół serio - kolaż inspirowany twórczością Wisławy Szymborskiej".
Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej.
Był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Kluczborskiego.

Na konkurs wpłynęło 79 prac z sześciu szkół: Zespół Szkół Nr 1 w Kluczborku, Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Ocenie poddano 71 prac, które spełniały wymogi regulaminu.

Komisja oceniła prace plastyczne w oparciu o regulamin konkursu i przyznała nagrody:
I miejsce – Barbara Nazarkiewicz, kl. IV d Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
II miejsce – Maya Atłachowicz, kl. II Tf Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku
III miejsce – Paulina Sułkowska, kl. II Tb Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.

Zwyciężczynie otrzymały nagrody, którymi były karty podarunkowe Empik oraz upominki z Gminy Kluczbork i Powiatu Kluczborskiego.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Wypożyczalni do końca grudnia 2023 r.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!

Nagrodzeni, komisja konkursowa i goście.
Zwycięskie prace.
Wystawa pokonkursowa.