W sobotę 7 październikaa 2023 r. odbyła się w bibliotece ósma Noc Bibliotek w Kluczborku, atrakcji nie brakowało!
Co się działo w kluczborskiej bibliotece? W programie imprezy znalazło się:
• akcja "Upoluj Książkę!" - poszukiwanie książek ukrytych na terenie Kluczborka, 30 książek odnaleziono w 54 minuty, w zabawie brało udział (wg naszych szacunków) ok. 100 osób. Bardzo nas cieszy, że bawiono się całymi rodzinami. Emocje były ogromne - dziękujemy! To było już siódme polowanie na książki. Zdobywcom książek serdecznie gratulujemy!
• spotkanie z Michałem Drabem - autorem powieści grozy
• zajęcia plastyczne „Jesienny lampion”
• nocny maraton gier planszowych
• kiermasz książek, płyt winylowych i kaset magnetofonowych, środki pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup nowości
• film animowany dla dzieci „Moja mama Gorylica”
• wystawa „Wieś opolska na dawnej pocztówce”
• zapisy do biblioteki bez opłat.
Nie brakowało również kawy, herbaty i słodkiego co nieco.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili wczoraj bibliotekę, przez cały czas trwania imprezy drzwi się nie zamykały.
Za ciekawe opowieści o drodze do wydania własnej książki dziękujemy Panu Michałowi Drabowi.
Za pomoc w ukryciu książek dziękujemy Pizzeria di Kusy, Przy Piecu i Simba Sushi - właściciele tych restauracji wykazali się wielką serdecznością. Dziękujemy i pozdrawiamy!
Naszą Noc Bibliotek wsparło w tym roku 21 wydawnictw - to dzięki nim była możliwa organizacja akcji "Upoluj Książkę!" Z całego serca dziękujemy!
Wierzymy, że tak ja my, wiecie, że to po prostu "Absurd nie czytać". Zapraszamy do biblioteki i jeszcze raz wszystkim Wam dziękujemy!

Zajęcia plastyczne
Jesienny lampion