23 lutego 2024 r. kluczborską bibliotekę odwiedziła Kasia Jurczyk, która promowała swoją debiutancką powieść "Gniazdowanie".

Kameralne spotkanie sprzyjało wspaniałej rozmowie na temat pisania i tematów poruszonych w powieści.

Kasia Jurczyk, ur. w 1985 r. wychowana na wsi i przez wieś. Ukończyła fizykę medyczną oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Pisarka, freelancerka, jedna z laureatek konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek”. Należy do Nieformalnej Grupy Literackiej „Płóczkowe Dziewczęta”. Współautorka tomików opowiadań „Pod zieloną jemiołą”, „#książkowelove”, „Nadzieja” oraz „Muśnięcie Anioła”. Kobieta wielu zainteresowań i pasji. Uwielbia polskie krajobrazy, różne gatunki książek i rozmowy, szczególnie z dziećmi. Obserwatorka relacji międzyludzkich. Na co dzień mama i żona.

„Gniazdowanie” - Ile razy historia może zataczać koło?
W którym momencie człowiek uczy się na własnych błędach i przestaje powielać schematy? Alicja znajduje w sobie siłę, by wyrwać się z przemocowego związku. Ma wokół siebie życzliwe osoby, które jej w tym pomagają. Najmniej wsparcia daje jej rodzina, mimo to chce zacząć nowe życie na starych śmieciach. Los ma jednak najwyraźniej inne plany, bo Ala z synkiem wsiadają nie do tego pociągu, do którego powinni. Samo życie. Bez cukru i lukru. Gniazdowanie to opowieść o codziennych trudach wicia gniazda, o zmaganiu się z trudną przeszłością, o budowaniu przyszłości, o szczęściu nie tym wielkim, hollywoodzkim, ale o drobnym, codziennym, swoim.

Autorka z książką
Autorka wpisuje się do kroniki biblioteki