W piątek 22 marca 2024 r. kluczborską bibliotekę odwiedził Artur Andrus - dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 RMF Classic. W latach 2005–2023 komentator "Szkła kontaktowego" w TVN24.

Artur Andrus jest autorem ponad 10 książek, m.in.: "Każdy szczyt ma swój Czubaszek", "Blog osławiony między niewiastami", "Antylopa z Podbeskidzia", "Koneserzy kolejnego dnia".

W czasie spotkania nasz gość opowiadał o swojej drodze artystycznej, fascynacji piosenkami Wojciecha Młynarskiego i klasycznymi polskimi kabaretami. Nie zabrakło również fantastycznych opowieści i anegdot z życia artysty.

Spotkanie zgromadziło prawie 100 widzów i spotkało się ze znakomitym odbiorem.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Zaczytane Opolskie".
„Zaczytane Opolskie” to projekt zainicjowany i finansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego w osobie Marszałka Andrzeja Buły oraz Wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy, przy udziale Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego reprezentowanego przez dyrektorkę Agnieszkę Kamińską, a realizowany przez WBP w Opolu i biblioteki całego regionu.

Artur Andrus i prowadząca spotkanie Beata Wietecha-Gwozdecka
Publiczność
Publiczność i nasz gość
Artur Andrus wpisuje się do bibliotecznej kroniki