10 maja 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie z Rolandem Dąbrowskim i promocja jego drugiej książki "Jaś. Tajemniczy wnuk poety Jana Kasprowicza".

Roland Dąbrowski jest pasjonatem historii, mieszkańcem Kluczborka i bibliotekarzem naszej biblioteki. Od wielu lat jest zagorzałym wielbicielem i badaczem życia Jadwigi Kasprowicz-Przybyszewskiej, muzy młodopolskich poetów: Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego. Poświęcając się temu zamiłowaniu, zjeździł Polskę i pół Ukrainy, badał i analizował kolejne etapy jej życia.
Efektem jego pasji stała się biografia Jadwigi Kasprowicz-Przybyszewskiej, wydana w 2015 r. Książka ta jest oczywiście dostępna w naszych zbiorach➡️ https://tiny.pl/d9c4q
Teraz w ręce Czytelników oddaje książkę poświęconą tajemniczemu wnukowi Jana Kasprowicza. Jan (Jaś) Małaczyński, najmłodszy wnuk Jana Kasprowicza, przez wiele lat pozostawał dla badaczy literatury zagadką. Tylko przypadkowe znalezisko sprawiło, że udało się odtworzyć koleje jego losu…

Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek i wzięło w nim udział 35 osób.

Autor podpisuje książki
Publiczność