Gmina Kluczbork leży w północno-wschodniej części województwa opolskiego, jest gminą miejsko-wiejską i równocześnie siedzibą Powiatu Kluczborskiego. Na koniec 2013 r. liczba
mieszkańców gminy wynosiła 36.178, a miasta Kluczbork 24.055.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku działa od 1946 r., od 2001 pełni zadania biblioteki powiatowej. Jest samodzielną instytucją kultury. W bibliotece pracuje 18 pracowników merytorycznych oraz 4 pracowników administracji i obsługi. Biblioteka prowadzi 11 filii bibliotecznych. MiGBP w Kluczborku udostępnia zbiory książkowe i audiowizualne. Tworzy Bibliografię Powiatu Kluczborskiego. Prowadzi bogatą działalność informacyjną, edukacyjną i kulturalną. Na koniec 2013 r. mieliśmy 115.169 książek, 13.019 j. ew. zbiorów audiowizualnych, 5.410 czytelników (15 % mieszkańców gminy), którzy wypożyczyli 115.872 książki. MiGBP posiada stronę internetową (z katalogiem on-line) oraz profil na Facebook'u.

W Wypożyczalni, Oddziale dla Dzieci i Filii w Bogacicy wypożyczanie odbywa się w sposób elektroniczny (system SOWA). Stopniowo są tworzone komputerowe bazy księgozbioru i
zbiorów audiowizualnych poszczególnych filii bibliotecznych.

Budynek Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku, przy ul. Miarki 2.

Zachęcamy do kontaktu:
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku
Miarki 2 , 46-200 Kluczbork
Dyrektor - Maria Filecka
Telefon: 77 418-26-12, 77 418-20-34

Ten dokument został stworzony przez bibliotekę w ramach jej udziału w Programie Rozwoju Bibliotek